Schaffer news 082016

Verze pro tiskSend by email
+ 420 221 506 300
info@schaffer-partner.cz
NEWS srpen 2016
Vážení čtenáři,

i v letních měsících je kancelář Schaffer & Partner v plném chodu a naši specialisté se věnují Vašim mandátům v oblasti daní, práva a auditu. I v prázdninovém období Vás však rádi seznámíme s novinkami a zajímavostmi z oblasti daní, práva a auditu. Článek daňového oddělení se dotýká ústředního tématu pro snad všechny podnikatele v České republice, a to sice termínu spuštění elektronické evidence tržeb. Právní oddělení Vám ve svém článku přiblíží některé změny v chystané novele zákoníku práce a auditoři Vás seznámí s aktuálními změnami zákona o auditorech.

Naše kancelář byla v období od posledních Schaffer News činná rovněž mimo svoji profesní oblast. Z mnoha našich aktivit lze zmínit zejména účast na 16. ročníku Miss & Mister Deaf World & Europe & Asia a spolupráci s malířkou Petrou Skopalovou. Závěrem děkuji za Vaši stálou přízeň a přeji příjemné čtení!
Váš Martin Felenda
16. ročník Miss & Mister Deaf World & Europe & Asia
Dne 16.7.2016 se v Top Hotelu Praha uskutečnil finálový večer Miss & Mister Deaf World & Europe & Asia. Odborná porota, ve které již tradičně zasedl zakládající partner naší kanceláře Schaffer & Partner Legal, pan Aleš Eppinger, volila nejkrásnější neslyšící dívky a chlapce z více než 40 zemí světa.
Více informací
Elektronická evidence tržeb (EET) – odloženo?
Ačkoli se to zpočátku zdálo krajně nepravděpodobným, ministr financí Andrej Babiš připustil možnost odložení zavedení povinnosti obchodníků vykazovat své tržby pomocí speciálních elektronických pokladen. Diskusi o posunutí počátku této, a přiznejme, že pro mnohé velmi kontroverzní, praxe, rozpoutala Hospodářská komora ČR, jejíž pracovníci na základě průzkumů vyhodnotili plánovaný termín 1. prosince jako krajně nevhodný.
Více informací
Novela zákona o auditorech prošla 3. čtením
Novela vychází z nařízení Evropské unie a měla být implementována do českého práva nejpozději do 17. června 2016. Od tohoto data již auditorská obec funguje v určité nejistotě, neboť platnost tohoto nařízení nastala bez ohledu na to, kdy novela zákona o auditorech bude schválena, nicméně lze věřit, že tato nejistota bude v krátké době ukončena.
Více informací
V Schaffer & Partner podporujeme umění
Naše společnost navázala spolupráci s talentovanou malířkou Petrou Skopalovou, jejíž obrazy nově zdobí prostory naší kanceláře.
Více informací
Plánovaná novela zákoníku práce
Od roku 2017 by mělo dojít k zásadním změnám v zákoníku práce. Ministerstvo práce a sociálních věcí jako předkladatel novely počítá se zavedením některých zcela nových institutů a s řadou důležitých změn.
Více informací
Nová brožura
Díky naší dlouhodobé spolupráci s Česko-německou obchodní a průmyslovou komorou (AHK Tschechien), jsme (vedle již zmiňované brožury k řešení sporů) měli možnost vytvořit také novou brožuru, která se zabývá smluvním právem v České republice.
Více informací
Zahraniční okénko
V dnešním zahraničním okénku si Vás dovolujeme seznámit s naší partnerskou advokátní kanceláří ShawnCoulson International Lawyers sídlící ve Spojených státech amerických. Tato advokátní kancelář má kromě svého sídla ve Washingtonu rovněž pobočky v Londýně a Bruselu - i díky strategickému umístění těchto poboček jsou schopni právníci ShawnCoulson řešit složité obchodní transakce zahrnující více odlišných právních řádů a systémů. Další oblast specializace této advokátní kanceláře tvoří obchodní právo, přeshraničních vymáhání nároků, příprava smluvní dokumentace v oblasti mezinárodní distribuce, pracovní právo a jiné. V nedávné době publikoval managing partner této advokátní kancelář, pan William H. Shawn, článek "Brexit and You" pojednávající o krocích, které by podnikatelé měli učinit, aby ochránili své investice ve Velké Británii a EU v důsledku rozhodnutí občanů Velké Británie opustit EU. Pevně věříme, že tento článek může být podnětný i pro Vás.

Článek je k dispozici pouze v anglickém jazyce.
Více informací
Spolupracujeme s
Obsah tohoto materiálu má čistě informativní charakter. Přestože jsme věnovali sestavování tohoto materiálu patřičnou pozornost a péči, nepřebírají společnosti skupiny Schaffer & Partner žádnou zodpovědnost za případné chyby a nepřesnosti, ani neodpovídají za jakékoli škody vzniklé na základě užití těchto informací. V každém případě doporučujeme vyžádat si v konkrétním případě naši odbornou radu.

V případě jakýchkoli dotazů nás neváhejte kontaktovat prostřednictvím níže uvedených kontaktů: Skupina Schaffer & Partner, Vodičkova 710/31, 110 00 Praha 1, tel.: +420 221 506 300, fax: +420 221 506 301, e-mail: info@schaffer-partner.cz, www.schaffer-partner.cz.

V souladu s ustanovením § 7 zákona č. 480/2004 Sb., o některých službách informační společnosti v platném znění, Vám tímto sdělujeme, že máte možnost odmítnout další elektronické zasílání obchodních a informačních sdělení společnosti Schaffer & Partner. Pokud nemáte zájem o zasílání informačního bulletinu, dejte prosím Odpovědět na e-mail a do předmětu napište „NEZASÍLAT“