Schaffer news 062017

Verze pro tiskSend by email
+ 420 221 506 300
info@schaffer-partner.cz
NEWS Červen 2017

Vážení čtenáři,

do Vašich e-mailových schránek se Vám opět dostává aktuální číslo Schaffer News, ve kterém naleznete informace o zajímavostech ze světa daní a práva jakož i ze života naší kanceláře. A na co zejména se můžete v aktuálním čísle těšit?

Článek právního oddělení pojednává o dlouhodobě diskutované problematice souběhu výkonu funkce člena statutárního orgánu a pracovního poměru vůči společnosti. Toto téma patří k těm, které s našimi klienty řešíme jako jedno z nejčastějších – proto by ani Vám neměl uniknout aktuální vývoj soudní praxe ve vztahu k této problematice.

Rovněž článek daňového oddělení analyzuje jednu z nejčastěji diskutovaných otázek, a to sice „technické zhodnocení“. V tomto článku se dozvíte informace o tom, jak se vymezení technického zhodnocení mění ve vztahu k (pod)nájemním vztahům.

Přeji příjemné čtení!

Váš Martin Felenda
Nejvyšší soud opětovně k souběhu funkcí

V našem článku se dočtete o aktuálním postoji soudů k neslučitelnosti funkcí členů statutárních orgánů s výkonem této činnosti v pracovním poměru – Nejvyšší soud totiž reagoval na nález Ústavního soudu, o kterém jsme Vás informovali v říjnových aktualitách

Více informací
Technické zhodnocení může nově odpisovat i podnájemce

Technické zhodnocení – pojem našeho daňového práva. O co se vlastně jedná? Jaké změny přináší novela Zákona o daních z příjmu? Jaká práva mají pronajímatel, nájemce a podnájemce?

Více informací
Zahraniční okénko

V dnešním zahraničním okénku Vás s sebou vezmeme netradičně na Kypr a Střední východ, a to konkrétně do Spojených arabských emirátů. V těchto státech sídlí naše partnerská kancelář Infocredit Group Ltd. Tato kancelář se specializuje zejména na poskytování poradenství středním a větším firmám, a to konkrétně v oblasti zajištění compliance s regulatorikou, systémových řešení, vymáhání pohledávek atd. Neváhejte si přečíst zajímavý článek pana Theodorose Kringou, partnera Infocredit Group Ltd., ve kterém se dozvíte důvody, proč by ani Vaše společnost neměla podceňovat systém „corporate governance“. Tato problematika je totiž stejně důležitá (a částo opomíjená) i v České republice. Omlouváme se, ale článek je k dispozici pouze v anglickém jazyce.

Více informací
Schaffer&Partner opět podpořil nadační fond Pink Bubble

Birdie Golf Tour sjednocuje významné společnosti v České republice, aby podpořili nadační fond "Pink Bubble" svou účastí na charitativních golfových sériích. Partneři Birdie Tour tak podporují nadační fond, který pomáhá onkologicky nemocným dětem, náctiletým a mladým dospělým v České republice v průběhu léčby, v době rekonvalescence a při následném návratu do života.

Birdie Tour  je pro Schaffer&Partner skvělou příležitostí nejen k charitativní činnosti, ale také k prohloubení vztahů s našimi klienty. Jsme hrdými účastníky tohoto úžasného turnaje a zároveň tak Pink Bubble rádi podpoříme.

Spolupracujeme s
Obsah tohoto materiálu má čistě informativní charakter. Přestože jsme věnovali sestavování tohoto materiálu patřičnou pozornost a péči, nepřebírají společnosti skupiny Schaffer & Partner žádnou zodpovědnost za případné chyby a nepřesnosti, ani neodpovídají za jakékoli škody vzniklé na základě užití těchto informací. V každém případě doporučujeme vyžádat si v konkrétním případě naši odbornou radu.

V případě jakýchkoli dotazů nás neváhejte kontaktovat prostřednictvím níže uvedených kontaktů: Skupina Schaffer & Partner, Vodičkova 710/31, 110 00 Praha 1, tel.: +420 221 506 300, fax: +420 221 506 301, e-mail: info@schaffer-partner.cz, www.schaffer-partner.cz.

V souladu s ustanovením § 7 zákona č. 480/2004 Sb., o některých službách informační společnosti v platném znění, Vám tímto sdělujeme, že máte možnost odmítnout další elektronické zasílání obchodních a informačních sdělení společnosti Schaffer & Partner. Pokud nemáte zájem o zasílání informačního bulletinu, dejte prosím Odpovědět na e-mail a do předmětu napište „NEZASÍLAT“