Schaffer news - Vydání 4/2018

Verze pro tisk
+ 420 221 506 300
info@schaffer-partner.cz
NEWS Vydání 4/2018

Vážení čtenáři,

období dovolených a prázdninového lenošení je u konce, a opět se začínáme plně zapojovat do pracovního procesu. Udělejte si tedy ještě chviličku volna a v klidu si přečtěte naše poprázdninové vydání Schaffer News.

Europoslanci a Rada EU nově schválili revizi směrnice 96/71/ES, která má zajistit dodržování stejných pracovních podmínek a ochrany zdraví a bezpečnosti vyslaných pracovníků. V článku právního týmu se dozvíte, jaké novinky revidovaná směrnice přináší.

Daňový tým se zabývá blížící se novelou zákona o investičních pobídkách, která má posílit českou ekonomiku a podpořit vznik pracovních míst s vyšší přidanou hodnotou.

Věříme, že Vás naše články zaujmou a přejeme příjemné čtení.

Váš Martin Felenda
Za stejnou práci na stejném místě stejnou mzdu?

Europoslanci a Rada EU nově schválili revizi směrnice 96/71/ES o vysílání pracovníků v rámci poskytování služeb, a to i přes nevoli českých zástupců, podle nichž směrnice zavádí překážky jednotného trhu EU a znevýhodňuje země střední a východní Evropy.

Více informací
Novela zákona o investičních pobídkách: Od podpory montoven k inovacím

V Poslanecké sněmovně bude po prázdninách projednáván návrh novely Zákona o investičních pobídkách, který má posílit inovativní potenciál české ekonomiky a podpořit vznik pracovních míst s vyšší přidanou hodnotou. Co za podstatné změny navrhovaná novela přináší?

Více informací
Zahraniční okénko

V letošním již 4. vydání zahraničního okénka představujeme naši německou partnerskou kancelář GRP Rainer LLP. Autor článku, advokát Michael Rainer, vysvětluje, jak mohou být vyřešeny spory mezi společníky a jednateli ve společnosti s ručením omezeným v Německu (GmbH). A to konkrétně požádáním o provedení zvláštního auditu.

Omlouváme se, ale článek je k dispozici pouze v anglickém jazyce.

Více informací
Schaffer & Partner podporuje čínské studenty a ECCE

Již 4. rokem jsme hrdým partnerem projektu pro vzdělávání čínských studentů „Summer Law School“, organizovaného ECCE (European Centre for Career Education). Tento projekt pomáhá studentům se rozhodnout ve volbě pracovního zaměření – zda chtějí být právníkem, poradcem nebo podnikatelem. V pátek 24. srpna 2018 úspěšně dokončily tři studentky čtyřtýdenní stáž v naší kanceláři. Měli jsme možnost shlédnout jejich zajímavé prezentace a zároveň jsme jim předali „Completion Certificates“, za jejich vynikající výkony v Schaffer & Partner. Za celou společnost jim přejeme mnoho úspěchů v jejich profesním i osobním životě.

Spolupracujeme s

Obsah tohoto materiálu má čistě informativní charakter. Přestože jsme věnovali sestavování tohoto materiálu patřičnou pozornost a péči, nepřebírají společnosti skupiny Schaffer & Partner žádnou zodpovědnost za případné chyby a nepřesnosti, ani neodpovídají za jakékoli škody vzniklé na základě užití těchto informací. V každém případě doporučujeme vyžádat si v konkrétním případě naši odbornou radu

V případě jakýchkoli dotazů nás neváhejte kontaktovat prostřednictvím níže uvedených kontaktů: Skupina Schaffer & Partner, Vodičkova 710/31, 110 00 Praha 1, tel.: +420 221 506 300, fax: +420 221 506 301, e-mail: info@schaffer-partner.cz, www.schaffer-partner.cz.

V souladu s ustanovením § 7 zákona č. 480/2004 Sb., o některých službách informační společnosti v platném znění, Vám tímto sdělujeme, že máte možnost odmítnout další elektronické zasílání obchodních a informačních sdělení společnosti Schaffer & Partner. Pokud nemáte zájem o zasílání informačního bulletinu, dejte prosím Odpovědět na e-mail a do předmětu napište „NEZASÍLAT“

V souvislosti s nařízením GDPR, které vstoupilo v účinnost 25. května 2018, bychom Vás rádi podrobně informovali o tom, jak v naší skupině Schaffer & Partner zpracováváme a chráníme osobní údaje. Aktuální informace o zpracování osobních údajů můžete vždy najít na našich webových stránkách zde http://www.schaffer-partner.cz/cs/ochrana-osobnich-udaju.