Schaffer news - Vydání 2/2019

29. 5. 2019
+ 420 221 506 300
info@schaffer-partner.cz
NEWS Vydání 2/2019

Vážení čtenáři,

jaro je v plném proudu a do Vašich e-mailových schránek opět dorazilo další vydání Schaffer News.

Zákon o ochranných známkách prošel na začátku tohoto roku revoluční novelou, která se snaží vyjít vstříc moderním trendům. Jaké jsou novinky a jakou podobu mohou mít nově ochranné známky? Odpovědi se dozvíte v článku právního oddělení.

Dlouho projednávaný a očekávaný daňový balíček 2019, který je již vyhlášen ve Sbírce zákonů, přináší velkou řadu změn v mnoha oblastech. Náš daňový tým se ve svém článku věnuje hlavním změnám týkajících se daně z příjmů.

V již tradičním zahraničním okénku tentokrát představujeme partnerskou advokátní kancelář Gillan & Veldhuizen až z Jihoafrické republiky. Autor článku PJ. Veldhuizen ve svém článku klientům radí, že pokud chtějí použít pro soukromé čí pracovní účely vzor smlouvy stažený z internetu, měli by nejdříve tuto smlouvu konzultovat s advokátem. Může je totiž čekat nemilé překvapení v podobě nefunkčních ustanovení nebo chybějících informací, které pro ně mohou mít hrozivé následky.

Přeji Vám příjemné jarní dny a hezké počtení Schaffer News.

Váš Martin Felenda
Nová právní úprava ochranných známek po téměř 15 letech

1. ledna 2019 nabyla účinnosti jedna z prvních větších novel českého zákona o ochranných známkách, která změnila právní úpravu ochranných známek v ČR po téměř 15 letech. O jaké nejvýznamnější změny se jedná se dočtete v článku právního oddělení.

Více informací
Daňový balíček 2019 vyhlášen ve Sbírce zákonů

Dne 27.3.2019 byl ve Sbírce zákonů vyhlášen zákon č. 80/2019 představující soubor novel daňových zákonů, zejména zákona o daních z příjmů, zákona o dani z přidané hodnoty a daňového řádu. Zákon nabyl účinnosti 1.4.2019. V první části Vám přinášíme přehled hlavních změn týkající se daně z příjmů.

Více informací
Varování před používáním vzorů smluv z internetu a podomácku sepsaných smluv

Všichni jsme to již někdy udělali, ať už pro soukromé účely, nebo pracovně – každý z nás si někdy na internetu vyhledal vzor nějaké smlouvy: závěť, smlouvy o pronájmu, smlouvy o využívání něčích služeb za paušální odměnu, rozvodového vyrovnání, pracovní smlouvy a mnohých dalších. Čekalo nás ale nemilé překvapení v podobě nefunkčních ustanovení nebo chybějících informací, které mohou mít hrozivé následky.

Více informací
Spolupracujeme s

Obsah tohoto materiálu má čistě informativní charakter. Přestože jsme věnovali sestavování tohoto materiálu patřičnou pozornost a péči, nepřebírají společnosti skupiny Schaffer & Partner žádnou zodpovědnost za případné chyby a nepřesnosti, ani neodpovídají za jakékoli škody vzniklé na základě užití těchto informací. V každém případě doporučujeme vyžádat si v konkrétním případě naši odbornou radu

V případě jakýchkoli dotazů nás neváhejte kontaktovat prostřednictvím níže uvedených kontaktů: Skupina Schaffer & Partner, Vodičkova 710/31, 110 00 Praha 1, tel.: +420 221 506 300, fax: +420 221 506 301, e-mail: info@schaffer-partner.cz, www.schaffer-partner.cz.

V souladu s ustanovením § 7 zákona č. 480/2004 Sb., o některých službách informační společnosti v platném znění, Vám tímto sdělujeme, že máte možnost odmítnout další elektronické zasílání obchodních a informačních sdělení společnosti Schaffer & Partner. Pokud nemáte zájem o zasílání informačního bulletinu, dejte prosím Odpovědět na e-mail a do předmětu napište „NEZASÍLAT“

V souvislosti s nařízením GDPR, které vstoupilo v účinnost 25. května 2018, bychom Vás rádi podrobně informovali o tom, jak v naší skupině Schaffer & Partner zpracováváme a chráníme osobní údaje. Aktuální informace o zpracování osobních údajů můžete vždy najít na našich webových stránkách zde https://www.schaffer-partner.cz/cs/ochrana-osobnich-udaju.

Newsletter - Buďte v obraze

Doručíme přímo na Váš e-mail

CAPTCHA
Opište obrázek pro kontrolu proti spamu.
Kontrola proti spamu a robotům.
© Schaffer & Partner 2022 | Created by: drualas.cz