Dagmar Junková

Dagmar Junková promovala na Právnické fakultě Univerzity Karlovy v Praze v roce 2007. V rámci studia absolvovala dvousemestrální kurz „Einführung in das deutsche Recht" pod záštitou Universität Hamburg. Od roku 2004 vykonávala praxi v advokátní kanceláři JUDr. Martina Grubnera.

Dagmar Junková se ve své praxi zaměřuje na obecné obchodní právo a právo obchodních společností. Dále se specializuje na právo pracovní, právo pojišťovací, právo nemovitostí a investiční pobídky. Dagmar Junková je též činná jako přísedící pracovněprávního senátu Obvodního soudu pro Prahu 1.

Dagmar Junková také spolupracuje s německou vzdělávací společností Management Circle AG. V rámci této spolupráce se ve Frankfurtu nad Mohanem účastnila jako přednášející celodenního semináře „Arbeitsrecht Tschechien". V souvislosti s přednáškovou činností k Novému občanskému zákoníku se Dagmar zaměřuje zejména na problematiku pracovního práva, otázku odměňování statutárního orgánu, problematiku souběhu výkonu funkce jednatele s pracovním poměrem a právo nemovitostí po rekodifikací soukromého práva v České republice.

Dagmar je členkou týmu poradenské skupiny Schaffer & Partner od roku 2007. Od roku 2011 zde působí jako spolupracující advokátka.

Hovoří česky, německy a anglicky.

 

LN
Mgr. Dagmar Junková
StudiumPrávnická fakulta Univerzity Karlovy v Praze (absolvovala 2007)
Advokátka od2011
U Schaffer & Partner od2007
Specializaceobecné obchodní právo a právo obchodních společností, pracovní právo, pojišťovací právo, právo nemovitostí a investiční pobídky
Jazykčeština, němčina, angličtina
Kontaktjunkova@schaffer-partner.cz