Kolize práv věřitelů – výhrada vlastnictví versus zajišťovací převod práva

11. 3. 2021

Na webových stránkách Advokátního deníku, vydávaného Českou advokátních komorou, byl publikován náš článek, který se podrobně věnuje rizikům pro věřitele v insolvenčním řízení a na konkrétním případu poukazuje na problémy způsobené protichůdnými právy věřitelů, která se střetávají v insolvenčním řízení. Jednomu svědčí výhrada vlastnického práva a druhému zajišťovací převod vlastnického práva, a to ke stejným věcem. V popisovaném případu figuruje také zahraniční prvek, který vnáší kolizi různých právních řádů a jejich požadavků na sjednání např. zmíněné výhrady vlastnického práva.

Článku by měli svou pozornost věnovat zejména (zahraniční) podnikatelé, kteří k zajištění svých pohledávek používají výše uvedené instituty.

Více se dozvíte v našem článku pod odkazem:  https://advokatnidenik.cz/2020/10/23/kolize-prav-veritelu-vyhrada-vlastnictvi-versus-zajistovaci-prevod-prava

Potřebujete poradit?

Jsme tu pro Vás a rádi Vám na základě bližších informací a podkladů poradíme. Pro domluvení nezávazné konzultační schůzky nás neváhejte kontaktovat.


Dáváme srozumitelné odpovědi

V naší komunikaci s klienty se neschováváme za dlouhé citace zákonů, ale dáme jasnou a srozumitelnou odpověď.

Přemýšlíme s Vámi

Konkrétní problém vždy řešíme s ohledem na celkovou potřebu klienta, nevytrháváme naše doporučení z kontextu.

Newsletter - Buďte v obraze

Doručíme přímo na Váš e-mail

CAPTCHA
Opište obrázek pro kontrolu proti spamu.
Kontrola proti spamu a robotům.
© Schaffer & Partner 2024 | Created by: drualas.cz
Move up