Zvýšení limitu pro registraci k DPH a pro využívání paušální daně na 2 miliony Kč, mimořádné zrychlené odpisy i pro roky 2022 a 2023

13. 5. 2022
Zvýšení limitu pro registraci k DPH a pro využívání paušální daně na 2 miliony Kč, mimořádné zrychlené odpisy i pro roky 2022 a 2023

Ministerstvo financí předložilo návrh na zvýšení limitu pro povinnou registraci k DPH z 1 na 2 miliony Kč.

V návaznosti na zvýšení limitu pro registraci k DPH se navrhuje i zvýšení hranice příjmů ze samostatné činnosti pro vstup do paušální daně z 1 na 2 miliony Kč. Nově by měla být výše paušální zálohy rozdělena do tří pásem v závislosti na výši příjmů a výdajovém paušálu.

Ministerstvo dále předložilo návrh na prodloužení mimořádných zrychlených odpisů na majetek zařazený v první a druhé odpisové skupině pořízený v letech 2022 – 2023.  V případě schválení bude i nadále tedy možné majetek zařazený v první odpisové skupině odepsat za 12 měsíců a majetek zařazený ve druhé odpisové skupině za 24 měsíců.

Novela zákona by měla být účinná od 1. ledna 2023.

Potřebujete poradit?

Jsme tu pro Vás a rádi Vám na základě bližších informací a podkladů poradíme. Pro domluvení nezávazné konzultační schůzky nás neváhejte kontaktovat.


Dáváme srozumitelné odpovědi

V naší komunikaci s klienty se neschováváme za dlouhé citace zákonů, ale dáme jasnou a srozumitelnou odpověď.

Přemýšlíme s Vámi

Konkrétní problém vždy řešíme s ohledem na celkovou potřebu klienta, nevytrháváme naše doporučení z kontextu.

Newsletter - Buďte v obraze

Doručíme přímo na Váš e-mail

CAPTCHA
Opište obrázek pro kontrolu proti spamu.
Kontrola proti spamu a robotům.
© Schaffer & Partner 2023 | Created by: drualas.cz
Move up