Elektronická evidence tržeb

19. 8. 2015

Poslední dobou jste mohli zaslechnout mnoho diskusí týkající se zavedení systému elektronické evidence tržeb (dále jen EET), který by měl být od začátku roku 2016 postupně v České republice spuštěn. Rádi bychom zmínili, že návrh zákona o EET je nyní v 1. čtení v poslanecké sněmovně a měl by být dne 2. září 2015 projednán Rozpočtovým a Hospodářským výborem.
EET mají být moderním systémem rychlé komunikace mezi podnikateli a Finanční správou České republiky a jejím hlavním cílem je prevence krácení tržeb, odstranění konkurenčních nevýhod a narovnání tržního prostředí.

EET spočívá v tom, že bude evidována každá platba (tj. v hotovosti, bezhotovostním převodem peněžních prostředků, šekem, směnkou, poukázkou či jiným obdobným platebním prostředkem) a zákazník obdrží od obchodníka účtenku s unikátním kódem. V praxi by měl být postup takový, že nejpozději při uskutečnění evidované tržby odešle obchodník datovou zprávu prostřednictvím internetového připojení na server Finanční správy, kde budou informace uloženy a následně bude vygenerován unikátní kód. Tento kód bude ihned odeslán zpět obchodníkovi, který jej prostřednictvím pokladny či jiného zařízení vytiskne na účtenku.

Dle aktuálních informací bude povinnost vykazovat tržby dle výše uvedeného platit pro skupiny podnikatelů provozující ubytování, stravování a pohostinství (CZ-NACE skupiny 55 a 56) od 1. čtvrtletí 2016 a pro segment maloobchodu a velkoobchodu (CZ-NACE skupiny 45, 46 a 47) od 2. čtvrtletí 2016. Ostatní podnikatelé by měli být zatím z povinnosti EET vyjmuti.

Potřebujete poradit?

Jsme tu pro Vás a rádi Vám na základě bližších informací a podkladů poradíme. Pro domluvení nezávazné konzultační schůzky nás neváhejte kontaktovat.


Dáváme srozumitelné odpovědi

V naší komunikaci s klienty se neschováváme za dlouhé citace zákonů, ale dáme jasnou a srozumitelnou odpověď.

Přemýšlíme s Vámi

Konkrétní problém vždy řešíme s ohledem na celkovou potřebu klienta, nevytrháváme naše doporučení z kontextu.

Newsletter - Buďte v obraze

Doručíme přímo na Váš e-mail

CAPTCHA
Opište obrázek pro kontrolu proti spamu.
Kontrola proti spamu a robotům.
© Schaffer & Partner 2023 | Created by: drualas.cz
Move up