Zrušení místní příslušnosti pro některé úkony u registru vozidel

4. 5. 2017

1. června 2017 nabude účinnosti novela zákona o podmínkách provozu vozidel na pozemních komunikacích, která mimo jiné přichází s pozitivní novinkou, která jistě potěší všechny majitele vozidel. V roku 2015 byla pro účely zápisu změny vlastníka v registru vozidel zavedena společná žádost dosavadního a nového vlastníka na zápis změny, která měla celý proces „přepisu“ vozidel zjednodušit a řešila otázku tzv. polopřevodů. Naopak ale vznikal problém s přesně určenou místní příslušností obecních úřadů, u nichž mohla být žádost podána, což celý proces velmi ztěžovalo. Změny v registru vozidel tak mohly být provedeny pouze na konkrétním obecním úřadě určeném podle trvalého pobytu nebo sídla dosavadního majitele automobilu - při absenci tzv. polopřevodů to tedy pro kupujícího často znamenalo komplikace.

Uvedený problém odstraňuje právě zmiňovaná novela zákona, která v některých případech ruší místní příslušnost. Od 1. června 2017 tak bude možné některé úkony u registru vozidel provádět u jakéhokoliv obecního úřadu obce s rozšířenou působností bez ohledu na bydliště nebo sídlo nového nebo předchozího majitele. Zejména se bude jednat o úkony spočívající v žádosti o zápis změny vlastníka či provozovatele, o odhlášení vozidla nebo o výpis údajů z registru. Dochází tak opět k dalšímu zjednodušení v souvislosti s registrací automobilů.

Potřebujete poradit?

Jsme tu pro Vás a rádi Vám na základě bližších informací a podkladů poradíme. Pro domluvení nezávazné konzultační schůzky nás neváhejte kontaktovat.


Dáváme srozumitelné odpovědi

V naší komunikaci s klienty se neschováváme za dlouhé citace zákonů, ale dáme jasnou a srozumitelnou odpověď.

Přemýšlíme s Vámi

Konkrétní problém vždy řešíme s ohledem na celkovou potřebu klienta, nevytrháváme naše doporučení z kontextu.

Newsletter - Buďte v obraze

Doručíme přímo na Váš e-mail

CAPTCHA
Opište obrázek pro kontrolu proti spamu.
Kontrola proti spamu a robotům.
© Schaffer & Partner 2024 | Created by: drualas.cz
Move up