Aktuální výše průměrné roční mzdy pro roky 2017 a 2018 pro žadatele o modré karty

16. 5. 2017

Mezi různými typy povolení k pobytu je to bezpochyby tzv. modrá karta, která svému nositeli poskytuje nejvíce výhod.

Příkladem lze uvést, že nositelné modrých karet mohou žádat o udělení trvalého pobytu již po 2 letech pobytu na území ČR -  za předpokladu, že další 3 roky pobývali na území jiného státu EU. Oproti jiným pobytovým titulům, které vyžadují nepřetržitý pobyt v délce 5 let pouze na území ČR, dále modrá karta výrazně zjednodušuje možnosti výkonu práce v jiných členských státech EU.

Tyto výhody jsou samozřejmě vyrovnávány zvýšenými nároky na žadatele. Účelem tohoto pobytového povolení je totiž do ČR „přilákat“ cizince s vysokou kvalifikací. Kromě požadavku na adekvátní vzdělání je nutné prokázat, že cizinec má již uzavřenu pracovní smlouvu a sjednánu hrubou měsíční nebo roční mzdu odpovídající alespoň 1,5 násobku průměrné roční mzdy.

Její výši pro účely řízení o modré kartě určují sdělení Ministerstva práce a sociálních věcí, o kterých je vhodné být informován. Pro období od 1. května 2017 do 30. dubna 2018 činí průměrná hrubá roční mzda v České republice činí 331 068 Kč.

Potřebujete poradit?

Jsme tu pro Vás a rádi Vám na základě bližších informací a podkladů poradíme. Pro domluvení nezávazné konzultační schůzky nás neváhejte kontaktovat.


Dáváme srozumitelné odpovědi

V naší komunikaci s klienty se neschováváme za dlouhé citace zákonů, ale dáme jasnou a srozumitelnou odpověď.

Přemýšlíme s Vámi

Konkrétní problém vždy řešíme s ohledem na celkovou potřebu klienta, nevytrháváme naše doporučení z kontextu.

Newsletter - Buďte v obraze

Doručíme přímo na Váš e-mail

CAPTCHA
Opište obrázek pro kontrolu proti spamu.
Kontrola proti spamu a robotům.
© Schaffer & Partner 2023 | Created by: drualas.cz
Move up