Zjednodušení komunikace s úřady

4. 8. 2017

V minulých dnech byl Senátem schválen návrh zákona o elektronické identifikaci, který provádí evropské nařízení eIDAS. Hlavní význam tohoto zákona spočívá v nastavení pravidel pro používání občanských průkazů s elektronickým čipem, které budou plošně zavedeny, a celého souvisejícího systému. Novinkou těchto průkazů bude, že budou sloužit k elektronické identifikaci osoby. Uvedené průkazy budou umožňovat přihlašování do různých systémů státní správy a zjednodušovat komunikaci s jednotlivými úřady. Obyvatelé si tak budou moci vyřídit některé záležitosti a obstarat potřebné dokumenty i bez návštěvy příslušného úřadu přímo z domova. Dalším přínosem nových průkazů bude, že budou sloužit i k elektronickému podpisu, což určitě ještě více rozšíří a zlepší komunikaci v elektronické formě.

Do budoucna se v souladu s platnou evropskou legislativou rovněž předpokládá, že průkazy s elektronickým čipem by měly být použitelné napříč celou Evropskou unií v rámci systémů státní správy jiných členských zemí.

Potřebujete poradit?

Jsme tu pro Vás a rádi Vám na základě bližších informací a podkladů poradíme. Pro domluvení nezávazné konzultační schůzky nás neváhejte kontaktovat.


Dáváme srozumitelné odpovědi

V naší komunikaci s klienty se neschováváme za dlouhé citace zákonů, ale dáme jasnou a srozumitelnou odpověď.

Přemýšlíme s Vámi

Konkrétní problém vždy řešíme s ohledem na celkovou potřebu klienta, nevytrháváme naše doporučení z kontextu.

Newsletter - Buďte v obraze

Doručíme přímo na Váš e-mail

CAPTCHA
Opište obrázek pro kontrolu proti spamu.
Kontrola proti spamu a robotům.
© Schaffer & Partner 2024 | Created by: drualas.cz
Move up