Česká republika se dočkala schválení Country by Country Reportingu (CbCR)

25. 9. 2017

Dne 19.9.2017 vstoupila v platnost a ve sbírce zákonů byla vyhlášena novela zákona 164/2013 Sb., o mezinárodní spolupráci při správě daní a o změně dalších souvisejících zákonů, která především stanovuje podmínky a povinnosti týkající se CbCR.

Novelou zákona se stanoví povinnost všech společností, které jsou součástí koncernu, v České republice podat „Ohlášení“ Specializovanému finančnímu úřadu o tom, která entita v rámci koncernu, v jaké zemi a v jakém rozsahu bude CbCR podávat. Ohlášení je přitom nutné podat již do 31. října 2017, a to prostřednictvím datové zprávy podepsané uznávaným elektronickým podpisem, nebo prostřednictvím datové schránky společnosti.

Pokuta za nesplnění ohlašovací povinnosti může být uložena až do výše 500 000 Kč.

Finanční správa však dosud nezveřejnila předepsanou formu a strukturu „Ohlášení“, proto je nutno se splněním výše uvedené povinnosti vyčkat do zveřejnění oficiálního formuláře „Ohlášení“. Veškerá podání provedená v jiné podobě by totiž musela být provedená opětovně, a to předepsaným, ale dosud nespecifikovaným způsobem.

Potřebujete poradit?

Jsme tu pro Vás a rádi Vám na základě bližších informací a podkladů poradíme. Pro domluvení nezávazné konzultační schůzky nás neváhejte kontaktovat.


Dáváme srozumitelné odpovědi

V naší komunikaci s klienty se neschováváme za dlouhé citace zákonů, ale dáme jasnou a srozumitelnou odpověď.

Přemýšlíme s Vámi

Konkrétní problém vždy řešíme s ohledem na celkovou potřebu klienta, nevytrháváme naše doporučení z kontextu.

Newsletter - Buďte v obraze

Doručíme přímo na Váš e-mail

CAPTCHA
Opište obrázek pro kontrolu proti spamu.
Kontrola proti spamu a robotům.
© Schaffer & Partner 2024 | Created by: drualas.cz
Move up