Obsahují stránky Vašeho e-shopu všechny požadované informace?

17. 1. 2018

V české společnosti setrvale roste oblíbenost e-shopů. Úměrně tomu se však zvyšuje zájem zákonodárce (jak českého, tak i toho evropského) o regulaci tohoto fenoménu, a to především s ohledem na úskalí, které právní jednání přes internet přináší (například nemožnost prohlédnutí zboží, způsob úhrady, doručování apod.).

Jedním z posledních opatření bylo zavedení možnosti mimosoudního řešení spotřebitelských sporů, kterého se spotřebitelé mohou (ve většině případů) domáhat u České obchodní inspekce.

O tom, že o internetové obchody se nyní zvýšeně zajímají i dohledové orgány svědčí i výsledek kontroly, kterou provedla Česká obchodní inspekce ve 3. čtvrtletí 2017, ze které vyplynulo, že kontrolované e-shopy téměř v 85% porušily právní předpisy (přitom lze vysledovat určitý vzestupný trend, jak vyplývá například ze srovnání s rokem 2014 – více zde ). Mezi nejčastěji porušované povinnosti patřilo nedodržení informační povinnosti ohledně mimosoudního řešení sporů, používání nekalé obchodní praktiky, absence informací ohledně rozsahu, podmínkách a způsobu uplatnění práva zboží reklamovat a další. E-shopy tedy jsou a pravděpodobně i zůstanou ve středu pozornosti České obchodní inspekce a spoléhat se na to, že zrovna Váš e-shop se nestane předmětem kontroly (která může mít i podobu „mystery shopping“ – více zde ), se nemusí vyplatit.  

Naše advokátní kancelář má s právní regulací e-commerce rozsáhlé zkušenosti a rádi zkontrolujeme, zda Váš internetový obchod a obchodní podmínky splňují veškeré zákonné požadavky.

 

Potřebujete poradit?

Jsme tu pro Vás a rádi Vám na základě bližších informací a podkladů poradíme. Pro domluvení nezávazné konzultační schůzky nás neváhejte kontaktovat.


Dáváme srozumitelné odpovědi

V naší komunikaci s klienty se neschováváme za dlouhé citace zákonů, ale dáme jasnou a srozumitelnou odpověď.

Přemýšlíme s Vámi

Konkrétní problém vždy řešíme s ohledem na celkovou potřebu klienta, nevytrháváme naše doporučení z kontextu.

Newsletter - Buďte v obraze

Doručíme přímo na Váš e-mail

CAPTCHA
Opište obrázek pro kontrolu proti spamu.
Kontrola proti spamu a robotům.
© Schaffer & Partner 2024 | Created by: drualas.cz
Move up