Nové sazby zahraničního stravného od 1. ledna 2018

1. 2. 2018

Zahraniční stravné (tzv. diety) slouží ke kompenzování výdajů zaměstnance na stravování při zahraničních cestách, které absolvuje na příkaz zaměstnavatele. Zaměstnavatel je povinen svému zaměstnanci vyplatit stravné v zákonné výši, jestliže doba strávená mimo ČR trvá déle než 18 hodin. Pokud by zahraniční pracovní cesta zaměstnance trvala kratší dobu, výše stravného se poměrně krátí. Ke snížení stravného dochází rovněž v případě, kdy zaměstnanec během cesty obdržel jídlo bezplatně (typicky, pokud zaměstnavatel hradí hotel se snídaní).

Od 1. ledna 2018 je v účinnosti nová vyhláška ministerstva financí, kterou se stanoví výše stravného během služebních cest mimo ČR. Při pracovních cestách do některých zemí světa došlo k mírnému navýšení stravného.

Více peněz dostane zaměstnanec, pokud pracovně vyjede do jedné z následujících 8 zemí: Velké Británie (nová výše diet činí 45 GBP), Belgie (nový výše diet činí 50 EUR), a dále při cestách do exotičtějších destinací jako je Maroko (40 EUR), Jižní Korea (50 EUR), Austrálie a Oceánie (55 USD), Bahamy (55 USD), Bolívie (50 USD) a Nový Zéland (55 USD).

Nové sazby denních diet se tak dotknou především společností, které vysílají své zaměstnance na pracovní cesty do Bruselu a Londýna.

 

Potřebujete poradit?

Jsme tu pro Vás a rádi Vám na základě bližších informací a podkladů poradíme. Pro domluvení nezávazné konzultační schůzky nás neváhejte kontaktovat.


Dáváme srozumitelné odpovědi

V naší komunikaci s klienty se neschováváme za dlouhé citace zákonů, ale dáme jasnou a srozumitelnou odpověď.

Přemýšlíme s Vámi

Konkrétní problém vždy řešíme s ohledem na celkovou potřebu klienta, nevytrháváme naše doporučení z kontextu.

Newsletter - Buďte v obraze

Doručíme přímo na Váš e-mail

CAPTCHA
Opište obrázek pro kontrolu proti spamu.
Kontrola proti spamu a robotům.
© Schaffer & Partner 2024 | Created by: drualas.cz
Move up