Pozor – Zápis konečného uživatele výhod (skutečného majitele) na Slovensku bez sankcí jen do konce roku 2019

28. 11. 2019

Pro společnosti sídlící na Slovensku stejně jako v ČR vznikla nová povinnost zapsat do obchodního rejstříku tzv. konečného uživatele výhod – slovenské společnosti vše musí stihnout do konce roku 2019. Návrh na zápis údajů o konečném uživateli výhod je nutné podat na příslušný rejstříkový soud do 31. 12. 2019. V případě, že tak společnost neučiní, rejstříkový soud může uložit fyzické osobě oprávněné jednat jménem zapsané společnosti pokutu až do výše 3 310 EUR.

Na základě výše uvedeného vyplývají tedy pro Vaši slovenskou společnost následující povinnosti:

- identifikace konečného uživatele výhod,

- podání návrhu na zápis konečného uživatele výhod na příslušný rejstříkový soud do 31. 12. 2019,

- vedení evidence a průběžná aktualizace zákonem požadovaných údajů o konečném uživateli výhod.

Přesto že je lhůta pro podání návrhu na zápis údajů do konce roku 2019, samotný proces identifikace konečného uživatele výhod na základě interních dokumentů společnosti je časově náročný, který může trvat i několik týdnů (zejména z důvodu získání, resp. pořízení potřebných dokumentů), proto doporučujeme začít s procesem identifikace co nejdříve.

Pokud se povinnost zápisu konečného uživatele výhod u slovenské společnosti, případně registrace skutečného majitele u české společnosti týká i Vás, neváhejte se obrátit na nás, rádi Vám se zápisem pomůžeme.

V případě zájmu nás neváhejte kontaktovat na tel. čísle +420 221 506 300 nebo nám napište na e-mail legal@schaffer-partner.cz

Newsletter - Buďte v obraze

Doručíme přímo na Váš e-mail

CAPTCHA
Opište obrázek pro kontrolu proti spamu.
Kontrola proti spamu a robotům.
© Schaffer & Partner 2022 | Created by: drualas.cz