Paušální daň od roku 2021

26. 8. 2020
Paušální daň od roku 2021

Součástí novely zákona o daních z příjmů, která prošla v poslaneckém sněmovně prvním čtením, je zavedení paušální daně. Prostřednictvím paušální daně budou mít živnostníci a podnikatelé možnost vyřešit najednou povinnost k dani z příjmů a k zdravotnímu a sociálnímu pojištění. Jediným formulářem a jedinou platbou ve výši 5 740 Kč měsíčně tak bude možné splnit své odvodové povinnosti, což přinese zejména časovou a administrativní úsporu. V této částce paušální daně je zahrnuto zdravotní pojištění ve výši 2 514 Kč, daň z příjmů v symbolické výši 100 korun a minimální sociální pojistné navýšené o 15 procent, které by v roce 2021 mělo odpovídat částce 3 126 Kč.

Paušální daň budou moci využít OSVČ s ročním příjmem do 800 000 Kč. Účast na paušální dani bude dobrovolná a těm, kteří se k ní přihlásí, odpadnou i obavy z daňové kontroly. Pokud se k ní však OSVČ přihlásí, nebude už moci uplatnit daňové odpočty a slevy na dani, např. slevu na manželku či bonus na děti. Paušální daň se nevyplatí všem OSVČ. Bude výhodná zejména pro živnostníky a podnikatele s vyššími příjmy. V platnost by měla vstoupit k 1. lednu 2021.

Potřebujete poradit?

Jsme tu pro Vás a rádi Vám na základě bližších informací a podkladů poradíme. Pro domluvení nezávazné konzultační schůzky nás neváhejte kontaktovat.


Dáváme srozumitelné odpovědi

V naší komunikaci s klienty se neschováváme za dlouhé citace zákonů, ale dáme jasnou a srozumitelnou odpověď.

Přemýšlíme s Vámi

Konkrétní problém vždy řešíme s ohledem na celkovou potřebu klienta, nevytrháváme naše doporučení z kontextu.

Newsletter - Buďte v obraze

Doručíme přímo na Váš e-mail

CAPTCHA
Opište obrázek pro kontrolu proti spamu.
Kontrola proti spamu a robotům.
© Schaffer & Partner 2023 | Created by: drualas.cz
Move up