Daňová informační schránka PLUS

24. 1. 2022

Finanční správa spustila v roce 2021 modernizovaný daňový portál MOJE daně. Na tomto portále uživatelé najdou modernizovanou daňovou informační schránku, a to DIS+. Daňová informační schránka PLUS umožňuje mimo jiné předvyplnění vybraných údajů do EPO formuláře, odesílání podání přímo bez nutnosti dalšího podepisování nebo nastavení oprávnění přístupu do schránky dalším uživatelům.

Stávajícím uživatelům daňové informační schránky se DIS+ zřídí pouhým přihlášením pomocí stejných přihlašovacích údajů, které byly používány pro přihlášení do původní daňové informační schránky. Pro zachování přístupu do DIS je ale nutné, aby se uživatelé přihlásili do DIS+ nejpozději do 28.2.2022. Pokud tak do tohoto data neučiní, do daňové informační schránky se už nebude možné dostat, jejich přístupy budou zrušeny. Uživatelé, kteří původní daňovou informační schránku zřízenou neměli, si zřídí přístup na portálu MOJE daně.

Přihlášení je možné pomocí Identity občana, která umožňuje přihlášení pomocí mobilního klíče eGovernmentu, eObčanky, NIA, I. CA, moje ID, bankovní identity apod. Další možností přihlášení je pomocí přihlašovacích údajů do Datové schránky nebo přidělenými přihlašovacími údaji udělenými Finanční správou ČR.

28.2.2022 dojde současně se zrušením původních daňových informačních schránek i ke zrušení přístupu do původního daňového portálu https://adisspr.mfcr.cz. Nově se uživatel bude přihlašovat na portálu MOJE daně.

Newsletter - Buďte v obraze

Doručíme přímo na Váš e-mail

CAPTCHA
Opište obrázek pro kontrolu proti spamu.
Kontrola proti spamu a robotům.
© Schaffer & Partner 2022 | Created by: drualas.cz