Vyúčtování srážkové daně

28. 2. 2022
Vyúčtování srážkové daně

Srážkové dani podléhají na příklad dividendové příjmy, příjmy z licenčních poplatků, odměny členů orgánů, bezúplatné příjmy, příjmy sportovců a umělců, příjmy z nezávislých činností, úrokové příjmy nebo příjmy z výher, ale také příjmy plynoucí z dohod o pracích konaných mimo pracovní poměr (např. dohody o provedení práce). Srážková daň se aplikuje u příjmů fyzických i právnických osob.

Se srážkou daně souvisí povinnost plátce podat místně příslušnému finančnímu úřadu roční Vyúčtování (vyúčtování daně z příjmů vybírané srážkou podle zvláštní sazby daně) a to do 3 měsíců po uplynutí kalendářního roku. Termín pro podání Vyúčtování za rok 2021 je tedy nejpozději 1.4.2022. Vyúčtování podává plátce daně odděleně za daně vybírané srážkou poplatníkům, kteří jsou fyzickými osobami a poplatníkům, kteří jsou právnickými osobami. Má-li daňový subjekt zpřístupněnou datovou schránku, která mu byla zřízena ze zákona, nebo má zákonem uloženou povinnost mít účetní závěrku ověřenou auditorem, je povinen Vyúčtování podat pouze elektronicky datovou zprávou.

Potřebujete poradit?

Jsme tu pro Vás a rádi Vám na základě bližších informací a podkladů poradíme. Pro domluvení nezávazné konzultační schůzky nás neváhejte kontaktovat.


Dáváme srozumitelné odpovědi

V naší komunikaci s klienty se neschováváme za dlouhé citace zákonů, ale dáme jasnou a srozumitelnou odpověď.

Přemýšlíme s Vámi

Konkrétní problém vždy řešíme s ohledem na celkovou potřebu klienta, nevytrháváme naše doporučení z kontextu.

Newsletter - Buďte v obraze

Doručíme přímo na Váš e-mail

CAPTCHA
Opište obrázek pro kontrolu proti spamu.
Kontrola proti spamu a robotům.
© Schaffer & Partner 2023 | Created by: drualas.cz
Move up