Publikace Eigentumsvorbehalt weltweit – Rechtliche Praxis in 32 Ländern

25. 1. 2023
Publikace Eigentumsvorbehalt weltweit – Rechtliche Praxis in 32 Ländern

Naše advokátní kancelář Schaffer & Partner Legal se podílela svým příspěvkem na publikaci Eigentumsvorbehalt weltweit – Rechtliche Praxis in 32 Ländern, kterou sestavila síť německy mluvících advokátních kanceláří v zahraničí CBBL pod redakcí Prof. Dr. Burgharda Piltze. Na publikaci se podílela autorským článkem partnerka a advokátka Mgr. Šárka Gregorová, LL.M. spolu s kolegou Janem Duricou, kteří mají velmi bohaté zkušenosti s přeshraničním poradenstvím pro společnosti z regionu DACH.

Příspěvky z 32 zemí v této knize systematicky představují rozdíly mezi německou úpravou ohledně výhrady vlastnického práva a možnými zajišťovacími prostředky v příslušném zahraničním právním systému.

Výhrada vlastnictví je pravděpodobně nejběžnějším způsobem zajištění úvěru pro prodávající v Německu, a proto je obvyklá i při vývozu. V zásadě se však vznik a účinky vlastnických práv vždy řídí právním systémem země, v níž se dotčený předmět nachází. V případě vývozních transakcí se proto obvykle jedná o právo kupujícího.

Pokud Vás tato problematika zajímáa a chcete si přečíst rady od renomovaných právníků z celého světa, neváhejte si knihu zakoupit na: https://www.mendel-verlag.de/produkt/eigentumsvorbehalt

Potřebujete poradit?

Jsme tu pro Vás a rádi Vám na základě bližších informací a podkladů poradíme. Pro domluvení nezávazné konzultační schůzky nás neváhejte kontaktovat.


Dáváme srozumitelné odpovědi

V naší komunikaci s klienty se neschováváme za dlouhé citace zákonů, ale dáme jasnou a srozumitelnou odpověď.

Přemýšlíme s Vámi

Konkrétní problém vždy řešíme s ohledem na celkovou potřebu klienta, nevytrháváme naše doporučení z kontextu.

Newsletter - Buďte v obraze

Doručíme přímo na Váš e-mail

CAPTCHA
Opište obrázek pro kontrolu proti spamu.
Kontrola proti spamu a robotům.
© Schaffer & Partner 2024 | Created by: drualas.cz
Move up