Ministerstvo průmyslu a obchodu vyhlásilo dotační výzvu na špičkové IT vybavení pro podniky

9. 6. 2023

Ministerstvo průmyslu a obchodu vyhlásilo dne 19.4.2023 výzvu I. Virtuální podnik v rámci Operačního programu Technologie a aplikace pro konkurenceschopnost. Dotační podpora je určena na pořízení nových nevýrobních technologií a na zvyšování úrovně automatizace a digitalizace procesů podniků.

Alokace pro výzvu ve výši 500 mil. Kč je určena pro malé a střední podniky všech druhů podnikatelských činností, které budou své projektové záměry realizovat mimo území hlavního města Prahy. Čerpat lze podporu až do výše 200 000 eur v režimu de minimis, míra podpory se pohybuje od 30 % do 40 % v návaznosti na velikost žadatele o dotaci.

Dotaci lze čerpat na investice do IT vybavení, které významně napomáhají posunout úroveň automatizace a digitalizace podniku.

Žádosti o podporu budou přijímány od 3.7.2023 do 2.11.2023. Jedná se o výzvu průběžnou, tzn. projekty budou vyhodnocovány v pořadí, v jakém byly podány, až do vyčerpání alokace. Termín pro ukončení fyzické realizace projektu je stanoven na 31.7.2025.

Potřebujete poradit?

Jsme tu pro Vás a rádi Vám na základě bližších informací a podkladů poradíme. Pro domluvení nezávazné konzultační schůzky nás neváhejte kontaktovat.


Dáváme srozumitelné odpovědi

V naší komunikaci s klienty se neschováváme za dlouhé citace zákonů, ale dáme jasnou a srozumitelnou odpověď.

Přemýšlíme s Vámi

Konkrétní problém vždy řešíme s ohledem na celkovou potřebu klienta, nevytrháváme naše doporučení z kontextu.

Newsletter - Buďte v obraze

Doručíme přímo na Váš e-mail

CAPTCHA
Opište obrázek pro kontrolu proti spamu.
Kontrola proti spamu a robotům.
© Schaffer & Partner 2023 | Created by: drualas.cz
Move up