Obchodní (korporátní) právo, M&A, fúze a akvizice

Potřebujete založit společnost či odštěpný závod? Pomůžeme vám od A do Z – připravíme dokumenty, zajistíme notáře a zápis do rejstříku, pomůžeme vám s otevřením účtu (mimochodem, věděli jste, že ne každá společnost musí mít povinně bankovní účet), zajistíme licence pro vaše podnikání. A nezáleží na tom, z jaké země k nám přicházíte – dokumenty připravujeme dvojjazyčně, takže vždy víte, co podepisujete a současně neplatíte za externí překlad. Navíc takto můžeme společnost založit výrazně rychleji – někdy i během několika málo dní.

Jakmile máte společnost založenu, kolegové z daňového oddělení mohou zajistit veškeré potřebné registrace.

Pokud naopak společnost likvidujete, rádi vám s tím pomůžeme tak, aby proces byl maximálně rychlý a bezproblémový.

Klientům také pomůžeme v rámci M&A, přeměn – fúzí, odštěpení apod. – i pro tyto otázky je zásadní, aby právní a daňové posouzení a kroky šly ruku v ruce. Máme v této oblasti bohaté zkušenosti, včetně přeshraničních přeměn.

Často se na nás klienti obrací také ohledně vnitřního nastavení společné struktury – odměňování osob v pozici statutárních orgánů, joint ventures, akcionářských dohod apod.

Ale také samotná organizace valných hromad, ať už k jakémukoli tématu, či schvalování hospodářského výsledku a poskytnutí financování (zvýšení základního kapitálu nebo naopak často efektivnější posílení vlastního kapitálu) je běžným „denním chlebem“.