Investiční pobídky po 1. květnu 2015

11. 6. 2015

Dne 1. května 2015 nabyla účinnosti novela zákona o investičních pobídkách, v rámci níž byly především zachyceny změny evropských předpisů o veřejné podpoře, které jsou samy o sobě účinné již od 1. července 2014. Novela s sebou přináší řadu pozitivních změn pro investory a zároveň zatraktivňuje investiční pobídky, a to i přesto, že došlo ke snížení základní míry samotné podpory, jež je pro velké podniky nově nastavena na 25 % ze způsobilých výdajů.

Za nejvýznamnější změnu lze zmínit především zrušení podmínky spolufinancování části investiční akce z vlastního kapitálu, jež byla pro mnohé firmy zásadní překážkou pro samotné čerpání investičních pobídek. Tato podmínka byla v případě investičních akcí ve výrobě nahrazena povinností vytvořit a po určitou dobu také zachovat alespoň 20 nových pracovních míst.

Se samotnou novelou zákona o investičních pobídkách jde ruku v ruce také změna některých ustanovení zákona o daních z příjmů upravující podmínky a postupy související s jejich čerpáním. Z těchto změn bychom vyzdvihli především zmírnění sankcí v případě nesprávného nastavení převodních cen v oblasti transakcí se spojenými osobami, které již nebudou představovat hrozbu ztráty investiční pobídky ve formě slevy na dani z příjmů, ale uplatní se sankce obdobně jako u porušení podmínky minimalizace základu.

Potřebujete poradit?

Jsme tu pro Vás a rádi Vám na základě bližších informací a podkladů poradíme. Pro domluvení nezávazné konzultační schůzky nás neváhejte kontaktovat.


Dáváme srozumitelné odpovědi

V naší komunikaci s klienty se neschováváme za dlouhé citace zákonů, ale dáme jasnou a srozumitelnou odpověď.

Přemýšlíme s Vámi

Konkrétní problém vždy řešíme s ohledem na celkovou potřebu klienta, nevytrháváme naše doporučení z kontextu.

Newsletter - Buďte v obraze

Doručíme přímo na Váš e-mail

CAPTCHA
Opište obrázek pro kontrolu proti spamu.
Kontrola proti spamu a robotům.
© Schaffer & Partner 2023 | Created by: drualas.cz
Move up