Novinky v pravidlech pro udělování víz cizincům

24. 11. 2015

Díky novele zákona o pobytu cizinců, která vstoupí v účinnost pravděpodobně ještě do konce roku 2015, bude možné nově vydávat dlouhodobá víza s platností až na dobu 1 roku (dosud jsou udělována s dobou platnosti maximálně 6 měsíců).Pozitivní změna je připravena i v případě žádosti o vydání povolení k dlouhodobému pobytu nebo žádosti o prodloužení doby jeho platnosti. Nyní platí, že cizinec může žádost podat nejdříve 120 dnů před skončením platnosti předchozího povolení, nově bude připuštěna možnost dřívějšího podání žádosti, pokud cizinec současně uvede důvody dřívějšího podání této žádosti.

Ministerstvo vnitra ale také získá nově pravomoc prověřit v případě potřeby hodnověrnost příjmu deklarovaného cizincem žádajícím o vydání povolení k pobytu. Zejména půjde o cizince, kteří mají příjmy ze samostatně výdělečné činnosti nebo z výkonu funkce člena statutárního orgánu obchodní korporace. Toto ustanovení má zamezit vystavování fiktivních dokladů o zajištění prostředků k pobytu.

Potřebujete poradit?

Jsme tu pro Vás a rádi Vám na základě bližších informací a podkladů poradíme. Pro domluvení nezávazné konzultační schůzky nás neváhejte kontaktovat.


Dáváme srozumitelné odpovědi

V naší komunikaci s klienty se neschováváme za dlouhé citace zákonů, ale dáme jasnou a srozumitelnou odpověď.

Přemýšlíme s Vámi

Konkrétní problém vždy řešíme s ohledem na celkovou potřebu klienta, nevytrháváme naše doporučení z kontextu.

Newsletter - Buďte v obraze

Doručíme přímo na Váš e-mail

CAPTCHA
Opište obrázek pro kontrolu proti spamu.
Kontrola proti spamu a robotům.
© Schaffer & Partner 2024 | Created by: drualas.cz
Move up