Exekuce v budoucnu? Jednotnost exekučních dokumentů a splátkový kalendář pro dlužníky

5. 4. 2016

Dne 25.2.2016 zveřejnilo prezidium Exekutorské komory České republiky hlavní body programu, který bude prosazovat na legislativní úrovni. Jaké změny lze tedy do budoucna očekávat v exekučním řízení?
Obecně lze v návrzích Exekutorské komory sledovat dvě linie: zefektivnit exekuční řízení (například propojením exekučního a insolvenčního řízení, sjednocení vzhledu exekučních dokumentů aj.)a zlepšit ochranu dlužníků. Pokud Komora se svými návrhy uspěje, dlužníci budou těžit například z chráněného splátkového řízení vedeného soudním exekutorem. To znamená, že budou moci plnit svůj dluh (jedná se ale pouze o bagatelní pohledávky) pomocí splátkového kalendáře ještě před samotným započetím exekuce, a to bez souhlasu věřitele. Tímto by se mělo předejít situacím, kdy dlužník zaplatí za náklady exekučního řízení několikrát více než je hodnota jeho dluhu.

Potřebujete poradit?

Jsme tu pro Vás a rádi Vám na základě bližších informací a podkladů poradíme. Pro domluvení nezávazné konzultační schůzky nás neváhejte kontaktovat.


Dáváme srozumitelné odpovědi

V naší komunikaci s klienty se neschováváme za dlouhé citace zákonů, ale dáme jasnou a srozumitelnou odpověď.

Přemýšlíme s Vámi

Konkrétní problém vždy řešíme s ohledem na celkovou potřebu klienta, nevytrháváme naše doporučení z kontextu.

Newsletter - Buďte v obraze

Doručíme přímo na Váš e-mail

CAPTCHA
Opište obrázek pro kontrolu proti spamu.
Kontrola proti spamu a robotům.
© Schaffer & Partner 2024 | Created by: drualas.cz
Move up