Začátek roku v daních

18. 1. 2017

Nový rok s sebou přináší vždy povinnosti vyúčtovat loňské daně a připravit se na nové účetní období.  Co nás v této oblasti čeká v nejbližších měsících?

Kromě běžných  plateb a odvodů musí v  posledním přiznání k DPH za rok 2016 poplatníci, kteří pobírají i osvobozené příjmy, vypořádat roční koeficient v DPH.

Do 31.1. je třeba podat přiznání k silniční dani za uplynulý rok a ke stejnému datu podat přiznání k dani z nemovitých věcí v případě nabytí nemovitosti nebo její změny.

Vyúčtování daně ze závislé činnosti za rok 2016 se podává k 1.3.2017 (elektronicky do 20.3.17) a vyúčtování srážkové daně je třeba odevzdat do 1.4.2017. Toto datum je rovněž důležité pro všechny poplatníky daně z příjmů, které nezastupuje daňový poradce nebo nepodléhají povinnému auditu.  1.4.2017 je pro ně posledním dnem, kdy je možno podat přiznání k dani z příjmů za rok 2016. Auditované společnosti a subjekty, které mají plnou moc daňového poradce, mohou s přiznáním ještě 3 měsíce počkat, a to až do 1.7.2016.

Podnikající fyzické osoby podávají k 1.5.2017 přehled příjmů a výdajů pro zdravotní pojišťovny a sociální zabezpečení. Od tohoto data se také mění jejich měsíční zálohy, v nichž se již promítne zvýšení minimální mzdy na 11.000,- Kč.    Na minimální mzdu je  vázán kromě pojistného např. i  limit pro výplatu daňového bonusu na dítě, kde podmínkou je roční příjem alespoň ve výši šestinásobku minimální mzdy (v roce 2016 jde o 59 400 korun, v roce 2017 66 tisíc korun).

Rok 2017 přinese rovněž některé novinky v daních. Některé už jsou jisté, další v posledních fázích schvalovacího procesu, nad jinými se ještě vznášejí otazníky. Budeme Vás o nich včas informovat.

Potřebujete poradit?

Jsme tu pro Vás a rádi Vám na základě bližších informací a podkladů poradíme. Pro domluvení nezávazné konzultační schůzky nás neváhejte kontaktovat.


Dáváme srozumitelné odpovědi

V naší komunikaci s klienty se neschováváme za dlouhé citace zákonů, ale dáme jasnou a srozumitelnou odpověď.

Přemýšlíme s Vámi

Konkrétní problém vždy řešíme s ohledem na celkovou potřebu klienta, nevytrháváme naše doporučení z kontextu.

Newsletter - Buďte v obraze

Doručíme přímo na Váš e-mail

CAPTCHA
Opište obrázek pro kontrolu proti spamu.
Kontrola proti spamu a robotům.
© Schaffer & Partner 2023 | Created by: drualas.cz
Move up