Výsledky za rok 2016 – Kontrolní hlášení

15. 2. 2017

Mediální a politická mánie provázející zavedení EET, spolu s časovým rozpětím 11 měsíců, poněkud dala zapomenout na druhou novinku loňského roku – věrného souputníka přiznání k DPH: Kontrolní hlášení.

I v tomto případě jsou již k disposici první výsledky – Ministerstvo financí hlásí meziroční nárůst výběru daně z přidané hodnoty o 18 mld. Kč, tj. na téměř 350 miliard. Na přesná čísla se, stejně jako v případě výše diskutovaného EET stále čeká, neboť hodnoty za čtvrté čtvrtletí 2016 se stále zpracovávají. Oficiální zdroje však očekávají, že vliv kontrolního hlášení se zobrazí v minimálním zvýšení o 10 až 12 mld. Kč. Na tomto místě je ovšem nutno podotknout, že řada odborníků poněkud krotí optimismus zaměstnanců ministerstva a připisují tyto výsledky jiným aspektům. K této úvaze svádí mj. i vzestupné tendence v oblastech daní z příjmů právnických (cca 17 mld. Kč) a fyzických (přibl. 13,5 mld. Kč). Jen pro zajímavost – necelých 90 milionů Kč bylo vybráno na pokutách za nesrovnalosti v podávání kontrolního hlášení.

Jak už však bylo uvedeno výše, na výsledky přesnějších analýz je ještě potřeba nějakou dobu posečkat.

Potřebujete poradit?

Jsme tu pro Vás a rádi Vám na základě bližších informací a podkladů poradíme. Pro domluvení nezávazné konzultační schůzky nás neváhejte kontaktovat.


Dáváme srozumitelné odpovědi

V naší komunikaci s klienty se neschováváme za dlouhé citace zákonů, ale dáme jasnou a srozumitelnou odpověď.

Přemýšlíme s Vámi

Konkrétní problém vždy řešíme s ohledem na celkovou potřebu klienta, nevytrháváme naše doporučení z kontextu.

Newsletter - Buďte v obraze

Doručíme přímo na Váš e-mail

CAPTCHA
Opište obrázek pro kontrolu proti spamu.
Kontrola proti spamu a robotům.
© Schaffer & Partner 2024 | Created by: drualas.cz
Move up