Daň z hazardních her od roku 2017 a blížící se daňové povinnosti

15. 3. 2017

Dne 1. ledna 2017 nabyl účinnosti zákon č. 187/2016 Sb., o dani z hazardních her, který nahrazuje odvod z loterií a jiných podobných her daní z hazardních her.

Cílem zákona o dani z hazardních her, který navazuje na novou právní úpravu provozování hazardních her a tvoří s ní nedílný celek, je mimo jiné i řádné zdanění všech forem hazardu. Zákon nově zavádí samovyměření daně, mění zdaňovací období z ročního na čtvrtletní, upouští od placení záloh, částečně mění princip realizace rozpočtového určení.

Do předmětu daně z hazardních her jsou zahrnuty jak hry provozované prostřednictvím internetu, tak hry provozované jinak. Jedná se zejména o hazardní hru, ke které je třeba základní povolení podle zákona o hazardních hrách (jde o loterie, kursové sázky, totalizátorovou hru, bingo, technickou hru a živou hru), nebo která má být podle tohoto zákona ohlášena (jde o tomboly, u nichž výše herní jistiny činí více než 100 000 Kč a turnaje malého rozsahu).

V důsledku výše uvedených změn vyplynula nutnost evidovat správu a placení daně z hazardních her odděleně od správy a placení odvodu z loterií a jiných podobných her.

S ohledem na dvojí rozpočtové určení daně (resp. dvojí různé přerozdělení daně) je nutné každou část daně hradit na samostatný bankovní účet správce daně. Proto od 1. dubna 2017 budou pro placení daně a výběr příslušenství daně otevřeny nové bankovní účty s následujícím předčíslím:

  • 2815 Daň z hazardních her vyjma daně z technických her
  • 2823 Daň z technických her
  • 14701 Příslušenství daně z hazardních her

Povinnost úhrady daně z hazardních her vzniká poplatníkovi poprvé za I. čtvrtletí 2017, a to se splatností 25. 4. 2017.

Potřebujete poradit?

Jsme tu pro Vás a rádi Vám na základě bližších informací a podkladů poradíme. Pro domluvení nezávazné konzultační schůzky nás neváhejte kontaktovat.


Dáváme srozumitelné odpovědi

V naší komunikaci s klienty se neschováváme za dlouhé citace zákonů, ale dáme jasnou a srozumitelnou odpověď.

Přemýšlíme s Vámi

Konkrétní problém vždy řešíme s ohledem na celkovou potřebu klienta, nevytrháváme naše doporučení z kontextu.

Newsletter - Buďte v obraze

Doručíme přímo na Váš e-mail

CAPTCHA
Opište obrázek pro kontrolu proti spamu.
Kontrola proti spamu a robotům.
© Schaffer & Partner 2024 | Created by: drualas.cz
Move up