Termín pro podání žádosti o vrácení DPH zaplacené v členských státech EU se blíží

27. 7. 2017

Pokud jste během roku 2016 nakoupili zboží či pořídili službu z jiného členského státu, ve kterém Vaše společnost nemá sídlo ani provozovnu, máte nárok zažádat si o vrácení zaplacené daně z přidané hodnoty v daném členském státě.                                

Uvedenou žádost za rok 2016 lze podat pouze elektronicky prostřednictvím portálu České daňové správy nejdéle do konce měsíce září letošního roku. Celý proces podání žádosti je časově náročnější. Nejdříve je potřeba si požádat o přístup do aplikace, prostřednictvím které se pak samotná žádost o vrácení DPH podává. Na schválení přístupu má finanční správa 15 pracovních dnů. Proto je žádoucí nenechat vyřizování na poslední chvíli.

V případě, že jste nakupovali během loňského roku například potraviny, pohonné hmoty, ubytování či si najali dopravní prostředek v jiném členském státě a nevíte, jak zažádat o vrácení zaplacené DPH, určitě nás kontaktuje a rádi Vám s celým procesem poradíme a pomůžeme.

Potřebujete poradit?

Jsme tu pro Vás a rádi Vám na základě bližších informací a podkladů poradíme. Pro domluvení nezávazné konzultační schůzky nás neváhejte kontaktovat.


Dáváme srozumitelné odpovědi

V naší komunikaci s klienty se neschováváme za dlouhé citace zákonů, ale dáme jasnou a srozumitelnou odpověď.

Přemýšlíme s Vámi

Konkrétní problém vždy řešíme s ohledem na celkovou potřebu klienta, nevytrháváme naše doporučení z kontextu.

Newsletter - Buďte v obraze

Doručíme přímo na Váš e-mail

CAPTCHA
Opište obrázek pro kontrolu proti spamu.
Kontrola proti spamu a robotům.
© Schaffer & Partner 2024 | Created by: drualas.cz
Move up