Finanční správa zmírňuje sankce za nedodrženou formu podání

25. 8. 2017

Od 1. 8. 2017 došlo ze strany Finanční správy ke zmírnění pokut za nedodrženou formu podání některých daňových tvrzení. Tato novinka se týká přiznání k dani z příjmů fyzických osob a k dani z nemovitých věcí.

Doposud Finanční správa poplatníkovi, který měl povinnost podat zmíněná přiznání elektronicky, ale učinil podání jinak (např. papírovou formou), uložila pokutu ve výši 2000 Kč. Nově bude Finanční správa nejdříve daňové subjekty, které provedou neplatnou formu podání, upozorňovat prostřednictvím výzvy, aby podání učinili elektronicky, a až posléze, nestane-li se tak, přijde na řadu pokuta, jež může být daňovému poplatníkovi uložena až do výše 50 000 Kč, pokud by příslušný správce daně dospěl k názoru, že poplatníkovo nesplnění povinnosti učinit podání elektronicky ani přes výzvu daňovou správu mimořádně zatěžovalo.

Na přiznání, jež byla podána před 1. 8. 2017, se ovšem možnost opravy podání na základně výzvy bez uložení pokuty 2000 Kč ještě vztahovat nebude.

Potřebujete poradit?

Jsme tu pro Vás a rádi Vám na základě bližších informací a podkladů poradíme. Pro domluvení nezávazné konzultační schůzky nás neváhejte kontaktovat.


Dáváme srozumitelné odpovědi

V naší komunikaci s klienty se neschováváme za dlouhé citace zákonů, ale dáme jasnou a srozumitelnou odpověď.

Přemýšlíme s Vámi

Konkrétní problém vždy řešíme s ohledem na celkovou potřebu klienta, nevytrháváme naše doporučení z kontextu.

Newsletter - Buďte v obraze

Doručíme přímo na Váš e-mail

CAPTCHA
Opište obrázek pro kontrolu proti spamu.
Kontrola proti spamu a robotům.
© Schaffer & Partner 2024 | Created by: drualas.cz
Move up