Imigrační právo

Naši klienti často zaměstnávají cizince z třetích zemí a potřebují pro ně zajistit povolení k zaměstnání a pobytu, případně pobyt jejich rodinných příslušníků.

Zaměstnanecká či modrá karta nebo jiné povolení, včetně vyslání zaměstnanců, vyžaduje určitý čas a také specifickou posloupnost kroků, aby měla co nejvyšší šanci na úspěch. Na udělení povolení totiž není právní nárok, a tedy chyba v postupu může být snadno důvodem pro odmítnutí žádosti.

Víte, že nejen při prvním zaměstnání v České republice, ale také při změně zaměstnavatele je nutné učinit určité kroky, aby nehrozilo správní vyhoštění?

V případě osob v pozici statutárních orgánů nemusí být nutné zajištovat povolení k zaměstnání, ale existují výjimky. Poradíme vám, kdy je povolení naopak třeba.

Zaměstnávání cizinců sebou nese řadu specifických otázek, na které vás připravíme – sankce, které v případě nedodržení postupu totiž mohou být velmi citelné. Často také v banálních případech, kdy zaměstnancem je osoba z EU, dochází k udělení pokut. I tomu se dá samozřejmě správným postupem předejít.

Potřebujete poradit?

Jsme tu pro Vás a rádi Vám na základě bližších informací a podkladů poradíme. Pro domluvení nezávazné konzultační schůzky nás neváhejte kontaktovat.


Dáváme srozumitelné odpovědi

V naší komunikaci s klienty se neschováváme za dlouhé citace zákonů, ale dáme jasnou a srozumitelnou odpověď.

Přemýšlíme s Vámi

Konkrétní problém vždy řešíme s ohledem na celkovou potřebu klienta, nevytrháváme naše doporučení z kontextu.