Insolvenční právo

Dostal se váš dlužník do insolvence? Pomůžeme vám s podáním věřitelského insolvenčního návrhu či přihlášením pohledávky tak, aby byla uznána (slovy insolvenčního zákona „zjištěna“) a také, aby naopak nevzniklo riziko pro věřitele, které insolvenční zákon jako sankci za nadhodnocení pohledávky stanoví.

Naopak, pokud sami řešíte, zda již nenastala některá ze skutečností, které insolvenční zákon spojuje s platební neschopností či předlužením, a tedy případně povinností podat insolvenční návrh, poradíme vám. Pro tuto otázku je totiž nezbytné nejen právní, ale i účetní posouzení, když jedno nelze bez druhého.

Samotným insolvenčním řízením vás pak také samozřejmě provedeme – včetně případného převzetí pozice ve věřitelském výboru a komunikace s insolvenčním správcem tak, aby byly vaše zájmy (z pozice věřitele) co nejlépe chráněny a dostalo se vám co nejvyššího uspokojení pohledávky.

Potřebujete poradit?

Jsme tu pro Vás a rádi Vám na základě bližších informací a podkladů poradíme. Pro domluvení nezávazné konzultační schůzky nás neváhejte kontaktovat.


Dáváme srozumitelné odpovědi

V naší komunikaci s klienty se neschováváme za dlouhé citace zákonů, ale dáme jasnou a srozumitelnou odpověď.

Přemýšlíme s Vámi

Konkrétní problém vždy řešíme s ohledem na celkovou potřebu klienta, nevytrháváme naše doporučení z kontextu.