Právo v oblasti nemovitostí

Tato oblast je pro většinu našich klientů horké téma – a není podstatné, zda nemovitost kupují pro osobní potřeby nebo pro své podnikání.

Toto vnímáme a snažíme se myslet na potenciální rizika několik kroků dopředu (ať už v rámci due diligence či přípravy samotné dokumentace a vyjednávání). Ostatně každý, kdo má zkušenost s katastrem nemovitostí ví, že ne vždy jde proces zcela hladce. Proto kromě přípravy klasické smluvní dokumentace (kupních či darovacích smluv, zástavních smluv a jiných zajišťovacích institutů), poskytujeme také službu advokátní úschovy.

Samozřejmě nemusíte hned nemovitost kupovat – poradíme vám i v případě nájmu, včetně daňových souvislostí. Připravit nájemní smlouvu není složité, ale víte, jak se například odepisuje technické zhodnocení či platí DPH?

Spolupracujeme také s několika znaleckými ústavy a znalci při oceňování nemovitostí či stanovení obvyklého nájmu (například pro účely transferpricingových cen).

Potřebujete poradit?

Jsme tu pro Vás a rádi Vám na základě bližších informací a podkladů poradíme. Pro domluvení nezávazné konzultační schůzky nás neváhejte kontaktovat.


Dáváme srozumitelné odpovědi

V naší komunikaci s klienty se neschováváme za dlouhé citace zákonů, ale dáme jasnou a srozumitelnou odpověď.

Přemýšlíme s Vámi

Konkrétní problém vždy řešíme s ohledem na celkovou potřebu klienta, nevytrháváme naše doporučení z kontextu.