Přemýšlíte o nákupu nemovitostí?

10. 4. 2015

Dne 12. 3. 2015 byl vydán sněmovní tisk, ve kterém poslanci z ODS navrhují zrušení vládního nařízení o dani z nabytí nemovitých věcí. Tuto daň chtějí zrušit bez náhrady. Návrh byl zaslán vládě k vyjádření stanoviska a zatím není stanoveno, kdy se bude hlasovat.Jako důvody pro zrušení této daně se uvádí jednak malé příjmy (do státního rozpočtu přibude díky této dani cca 9 miliard Kč za rok) a také to, že nákup nemovitosti se daní z již zdaněných příjmů (dochází tedy ke dvojímu zdanění).

Důsledkem zrušení daně z nabytí nemovitých věcí by byly samozřejmě menší příjmy do státního rozpočtu, a to o výše uvedených 9 miliard Kč, ale zároveň by došlo k úspoře nákladů na výběr této daně v řádu stovek milionů korun. ODS si taktéž slibuje nárůst investic do nemovitostí a navýšení příjmů státního rozpočtu z ostatních daní (především z daní z příjmů a z DPH).

Zrušení daně z převodu nemovitostí bylo jedním z bodů volebního programu ODS pro volby do poslanecké sněmovny Parlamentu ČR již v roce 2013.

Pokud tedy přemýšlíte o nákupu nebo prodeji nemovitosti, tak rozhodně stojí za úvahu, zda nepočkat do doby kdy bude jasné, zda se tato daň skutečně zruší nebo ne.

Newsletter - Buďte v obraze

Doručíme přímo na Váš e-mail

CAPTCHA
Opište obrázek pro kontrolu proti spamu.
Kontrola proti spamu a robotům.
© Schaffer & Partner 2023 | Created by: drualas.cz
Move up