Přiznání příjmů od daně osvobozených

3. 12. 2015

Od 1. 1. 2015 vstoupilo v platnost ustanovení, které nařizuje fyzickým osobám povinnost oznamovat finančním úřadům i příjmy, které jsou od daně z příjmu osvobozeny, pokud za zdaňovací období přesáhly 5 milionů korun. Toto opatření má pomoci státu v boji proti daňovým únikům.Do speciálního hlášení se uvádí výše příjmů, okolnosti, za kterých příjem vznikl a datum vzniku příjmu. Jedná se pouze o příjmy; k souvisejícím výdajům se pro tyto účely nepřihlíží. Povinnost oznamovat příjmy se nevztahuje na transakce, které si správce daně může ověřit v databázích, do kterých má přístup (např. v katastru nemovitostí). Hlášení je možné podat okamžitě při vzniku příjmu, nejzazší termín je stejný jako termín pro podání daňového přiznání. Tiskopis hlášení je dostupný na stránkách daňové správy.

Za nedodržení oznamovací povinnosti může následovat sankce 15 % z nepřiznaného příjmu.

Ačkoliv je tato povinnost v zákoně již od začátku roku, pro většinu poplatníků začne být aktuální při sestavování daňového přiznání za rok 2015.

Potřebujete poradit?

Jsme tu pro Vás a rádi Vám na základě bližších informací a podkladů poradíme. Pro domluvení nezávazné konzultační schůzky nás neváhejte kontaktovat.


Dáváme srozumitelné odpovědi

V naší komunikaci s klienty se neschováváme za dlouhé citace zákonů, ale dáme jasnou a srozumitelnou odpověď.

Přemýšlíme s Vámi

Konkrétní problém vždy řešíme s ohledem na celkovou potřebu klienta, nevytrháváme naše doporučení z kontextu.

Newsletter - Buďte v obraze

Doručíme přímo na Váš e-mail

CAPTCHA
Opište obrázek pro kontrolu proti spamu.
Kontrola proti spamu a robotům.
© Schaffer & Partner 2024 | Created by: drualas.cz
Move up