Pozor na správné živnostenské oprávnění – cizincům hrozí i vyhoštění!

2. 9. 2015

Rozsudek Nejvyššího správního soudu ze dne 04.03.2015, č.j. 6 Azs 296/2014 - 34

Pokud chce cizinec v České Republice vykonávat činnost na základě živnostenského oprávnění, je nutné mít na paměti, že toto oprávnění musí reálně odpovídat činnosti, kterou vykonává.Jak uvedl Nejvyšší správní soud ve výše uvedeném rozsudku, nelze vykonávat činnosti, jako např. štukování, provádění vnitřních a vnějších omítek, které spadají pod řemeslnou živnost „zednictví", pouze s živnostenským oprávněním „přípravné a dokončovací práce" spadající mezi živnosti volné. Nevědomost či neznalost konkrétního oprávnění, kterého je třeba k činnostem, které cizinec vykonává, nemůže ospravedlnit cizincovo jednání a ten se tak vystavuje nebezpečí správního řízení, které může skončit i vyhoštěním mimo území Evropské Unie.

K vyhoštění by nebylo přistoupeno pouze v případě, že by představovalo nepřiměřený zásah do soukromého a rodinného života cizince. Za nepřiměřený zásah však nemůže být považováno pouhé zhoršení ekonomického stavu cizince.

Potřebujete poradit?

Jsme tu pro Vás a rádi Vám na základě bližších informací a podkladů poradíme. Pro domluvení nezávazné konzultační schůzky nás neváhejte kontaktovat.


Dáváme srozumitelné odpovědi

V naší komunikaci s klienty se neschováváme za dlouhé citace zákonů, ale dáme jasnou a srozumitelnou odpověď.

Přemýšlíme s Vámi

Konkrétní problém vždy řešíme s ohledem na celkovou potřebu klienta, nevytrháváme naše doporučení z kontextu.

Newsletter - Buďte v obraze

Doručíme přímo na Váš e-mail

CAPTCHA
Opište obrázek pro kontrolu proti spamu.
Kontrola proti spamu a robotům.
© Schaffer & Partner 2024 | Created by: drualas.cz
Move up