Pomluva bude trestná

21. 6. 2016

Dne 24.5.2016 vstoupila v platnost novela o trestní odpovědnosti právnických osob, která s sebou přinese zcela odlišné chápání dosavadní koncepce. Tato novela stanoví, že firmy budou moci být stíhány za všechny trestné činy s výjimkou těch, které jsou výslovně vyloučeny. Doposud platil opak.

Nově bude možné trestat firmy i pro pomluvu, což bylo v době přijímání novely ostře kritizováno jako cenzura např. ze strany Unie vydavatelů a Sdružení pro internetový rozvoj, přesto tento návrh prošel.

Oproti minulé úpravě došlo tedy k významnému rozšíření okruhu trestných činů, za které mohou být firmy trestány. Na druhé straně přinese tato novela zcela novou možnost se za určitých podmínek trestní odpovědnosti zprostit, a to – pokud společnost vynaložila veškeré úsilí, které na ní bylo možno spravedlivě požadovat, aby spáchání protiprávního činu zabránila.

 

Potřebujete poradit?

Jsme tu pro Vás a rádi Vám na základě bližších informací a podkladů poradíme. Pro domluvení nezávazné konzultační schůzky nás neváhejte kontaktovat.


Dáváme srozumitelné odpovědi

V naší komunikaci s klienty se neschováváme za dlouhé citace zákonů, ale dáme jasnou a srozumitelnou odpověď.

Přemýšlíme s Vámi

Konkrétní problém vždy řešíme s ohledem na celkovou potřebu klienta, nevytrháváme naše doporučení z kontextu.

Newsletter - Buďte v obraze

Doručíme přímo na Váš e-mail

CAPTCHA
Opište obrázek pro kontrolu proti spamu.
Kontrola proti spamu a robotům.
© Schaffer & Partner 2024 | Created by: drualas.cz
Move up