Získat zaměstnance z Ukrajiny bude výrazně snazší - pro pracovní povolení bez Visapointu

29. 8. 2016
Dobrou zprávu pro české podnikatele, kteří mají zájem o kvalifikovanou pracovní sílu - zaměstnance z Ukrajiny, představuje nový program Ministerstva průmyslu a obchodu. Ten vytváří určitou možnost „vyhnout“ se systému Visapoint.
Nový program „Režim Ukrajina“ umožní ukrajinským žadatelům o pobytové povolení (zaměstnanecká, modrá karta) vyhnout se povinné registraci termínu podání žádosti přes systém Visapoint. Tento je dlouhodobě téměř nefunkční, neboť volné termíny jsou „obsazovány“ hackerskými skupinami, které je následně přeprodávají žadatelům. Cizinec tak má jen velmi malou naději na to, že bude mít možnost žádost podat.
Program funguje na tom principu, že český zaměstnavatel požádá o zařazení pozice do zvláštního režimu a sdělí údaje ukrajinského pracovníka, kterého chce zaměstnat. Následně je pracovníkovi přímo velvyslanectvím nabídnut termín podání žádosti, aniž by bylo potřeba sledovat systém Visapoint.
Kromě požadavků na zaměstnavatele (je nutné, aby v minulých 2 letech podnikatel zaměstnával minimálně 10 osob a plnil zejména daňové povinnosti) musí jít o pozici „obsaženou v klasifikaci CZ-ISCO v „hlavní třídě 4 – 8 v oblasti výroby, služeb nebo ve veřejném sektoru“. Pozice musí být však standardně alespoň po dobu 30 dnů nabízena českým uchazečům o práci (prostřednictvím Úřadu práce).
Po podání žádosti se rozeběhne „klasické“ imigrační řízení, kde je posuzováno splnění podmínek žádosti samotné.

Potřebujete poradit?

Jsme tu pro Vás a rádi Vám na základě bližších informací a podkladů poradíme. Pro domluvení nezávazné konzultační schůzky nás neváhejte kontaktovat.


Dáváme srozumitelné odpovědi

V naší komunikaci s klienty se neschováváme za dlouhé citace zákonů, ale dáme jasnou a srozumitelnou odpověď.

Přemýšlíme s Vámi

Konkrétní problém vždy řešíme s ohledem na celkovou potřebu klienta, nevytrháváme naše doporučení z kontextu.

Newsletter - Buďte v obraze

Doručíme přímo na Váš e-mail

CAPTCHA
Opište obrázek pro kontrolu proti spamu.
Kontrola proti spamu a robotům.
© Schaffer & Partner 2024 | Created by: drualas.cz
Move up