Nespolehlivých plátců daně z přidané hodnoty výrazně přibývá

5. 10. 2017

Od roku 2013 je v českém zákoně o dani z přidané hodnoty zaveden institut nespolehlivého plátce. Během předchozích let došlo ke zpřísnění podmínek, za jakých se subjekt může stát nespolehlivým plátcem. Nejzásadnější změnou bylo snížení nedoplatku na DPH po dobu nejméně tří kalendářních měsíců po sobě jdoucích z původních 10 mil. Kč na 500 tisíc Kč.

Dle posledních statistik počet nespolehlivých plátců překročil 10 000, což představuje přibližně 2 % registrovaných plátců k dani z přidané hodnoty. Oproti roku 2016 došlo k nárůstu počtu nespolehlivých plátců o více jak 45 %.

Příjemce zdanitelného plnění od nespolehlivého plátce se dostává automaticky do postavení ručitele za nezaplacenou daň. Pomocí tohoto institutu se Finanční správa snaží bojovat proti daňovým únikům. Ověřit si, zda Váš obchodní partner náhodou není nespolehlivým plátcem, můžete v registru plátců na stránkách Finanční správy zde.

Potřebujete poradit?

Jsme tu pro Vás a rádi Vám na základě bližších informací a podkladů poradíme. Pro domluvení nezávazné konzultační schůzky nás neváhejte kontaktovat.


Dáváme srozumitelné odpovědi

V naší komunikaci s klienty se neschováváme za dlouhé citace zákonů, ale dáme jasnou a srozumitelnou odpověď.

Přemýšlíme s Vámi

Konkrétní problém vždy řešíme s ohledem na celkovou potřebu klienta, nevytrháváme naše doporučení z kontextu.

Newsletter - Buďte v obraze

Doručíme přímo na Váš e-mail

CAPTCHA
Opište obrázek pro kontrolu proti spamu.
Kontrola proti spamu a robotům.
© Schaffer & Partner 2024 | Created by: drualas.cz
Move up