Online finanční úřad do konce roku 2020

16. 10. 2019
Online finanční úřad do konce roku 2020

V srpnu byla vládou schválena novela daňového řádu. Součástí této novely je legislativní ukotvení online finančního úřadu s cílem motivovat více poplatníků k využití elektronické komunikace s finančním úřadem. Systém bude podobný internetovému bankovnictví a jeho uživatelé by měli mít lepší přehled o svých daňových povinnostech. Přihlašování do portálu MoJe daně a autorizace podání bude probíhat přes využití eObčanky, přihlašovacích údajů do systému datových schránek či údajů přidělených finančním úřadem. Uživatelům, tzn. poplatníkům bude nabízena možnost předvyplnění daňového přiznání údaji, jimiž finanční úřad disponuje z předchozích daňových řízení, dále poskytne další informace o historii poplatníka a rozšíří se možnost podání daňových přiznání přes internet. Mělo by dojít k rozšíření již existující daňové informační schránky (DIS), kterou dnes využívá jen malá část poplatníků.

Poplatníci, kteří podají daňové přiznání elektronicky, by měli mít prodlouženou lhůtu pro podání daňového přiznání k daním z příjmů o jeden měsíc a také by jim měl být dříve vrácen přeplatek na dani. Touto novelou bude zrušena povinnost využívat elektronické formuláře pro poplatníky, kteří si zřídili datovou schránku dobrovolně. Spuštění první verze tohoto online finančního úřadu je naplánováno na říjen 2020.

 

Potřebujete poradit?

Jsme tu pro Vás a rádi Vám na základě bližších informací a podkladů poradíme. Pro domluvení nezávazné konzultační schůzky nás neváhejte kontaktovat.


Dáváme srozumitelné odpovědi

V naší komunikaci s klienty se neschováváme za dlouhé citace zákonů, ale dáme jasnou a srozumitelnou odpověď.

Přemýšlíme s Vámi

Konkrétní problém vždy řešíme s ohledem na celkovou potřebu klienta, nevytrháváme naše doporučení z kontextu.

Newsletter - Buďte v obraze

Doručíme přímo na Váš e-mail

CAPTCHA
Opište obrázek pro kontrolu proti spamu.
Kontrola proti spamu a robotům.
© Schaffer & Partner 2023 | Created by: drualas.cz
Move up