Pro podání daňového přiznání k dani z příjmů zbývá již pouhých 14 dnů

14. 3. 2018

Posledním dnem pro podání daňového přiznání je úterý 3. dubna 2018. Tento den je zároveň posledním dnem pro úhradu daně. Níže uvádíme nejčastější chyby, na které by si poplatníci při přípravě přiznání měli dát pozor:

  • Špatné uplatňování odčitatelných položek a slev na dani. Pro uplatnění odčitatelných položek je potřeba vzít v úvahu veškeré podmínky a limity stanovené zákonem. Např. u tzv. školkovného je možné uplatnit pouze reálně zaplacenou částku za dané období nikoliv maximálně možný limit.
  • Nesprávné odčítání slevy na manželku a daňové zvýhodnění na dítě u podnikatelů, a to v návaznosti na výši příjmů, ze kterých výdaje příslušným procentem uplatňují.
  • Správné posouzení možnosti uplatnění slevy na manželku (manžela). Do limitu 68.000 Kč vlastního příjmu manželky (manžela) pro účely uplatnění této slevy je nutné zahrnout i nemocenské dávky, podporu v nezaměstnanosti nebo peněžitou pomoc v mateřství (tzv. mateřské). Naopak tzv. rodičovský příspěvek, který představuje dávku státní sociální podpory, se do limitu vlastních příjmů manželky (manžela) nezahrnuje.
  • Duplicitní uplatnění jednoho dítěte dvěma poplatníky. Vyživuje-li dítě v jedné společné domácnosti více poplatníků, nárok může za tentýž kalendářní měsíc uplatnit pouze jeden z nich.
  • V neposlední řadě zapomenutý podpis na daňovém přiznání, resp. podpis pro účely vrácení přeplatku na dani.

V případě potřeby Vám rádi se zpracováním daňového přiznání pomůžeme. Rádi bychom uvedli, že pokud přiznání je zpracováno a podáno daňovým poradcem, lhůta pro podání je automaticky prodloužena do 30. června 2018.

 

Newsletter - Buďte v obraze

Doručíme přímo na Váš e-mail

CAPTCHA
Opište obrázek pro kontrolu proti spamu.
Kontrola proti spamu a robotům.
© Schaffer & Partner 2022 | Created by: drualas.cz