Akční plán EU navrhuje zjednodušení DPH pro malé a střední podniky

17. 9. 2018

Akční plán v oblasti DPH, jehož návrh přednesla Evropská komise v lednu 2018, se týká mimo jiné i zjednodušení pravidel pro malé a střední podniky s přeshraničními transakcemi.

Podle nynějších pravidel stanovují limity pro povinnou registraci jednotlivé členské státy a jsou často aplikovatelné pouze na domácí subjekty. Evropská komise shledává současný stav za diskriminující vůči podnikům, které dělají i přeshraniční obchod v rámci EU. V nové úpravě je ke stávajícím lokálním limitům navrhován limit pro osvobození ve výši 100 000 EUR, který bude možné uplatnit i u společností působících ve více členských státech.

Součástí návrhů je i zavedení nové kategorie malých a středních podniků, které budou mít obrat mezi 100 000 EUR a 2 mil. EUR. Podniky s obratem nižším než 2 miliony EUR by mohly využívat zjednodušených pravidel bez ohledu na to, zda jsou či nejsou od DPH osvobozeny.

Potřebujete poradit?

Jsme tu pro Vás a rádi Vám na základě bližších informací a podkladů poradíme. Pro domluvení nezávazné konzultační schůzky nás neváhejte kontaktovat.


Dáváme srozumitelné odpovědi

V naší komunikaci s klienty se neschováváme za dlouhé citace zákonů, ale dáme jasnou a srozumitelnou odpověď.

Přemýšlíme s Vámi

Konkrétní problém vždy řešíme s ohledem na celkovou potřebu klienta, nevytrháváme naše doporučení z kontextu.

Newsletter - Buďte v obraze

Doručíme přímo na Váš e-mail

CAPTCHA
Opište obrázek pro kontrolu proti spamu.
Kontrola proti spamu a robotům.
© Schaffer & Partner 2023 | Created by: drualas.cz
Move up