DPH u prodeje zboží přes elektronické obchody

9. 4. 2021

Od 1. 7. 2021 se mění pravidla pro prodej zboží uskutečňovaný přes elektronické obchody. Dochází k výraznému snížení limitu pro zasílání zboží v rámci EU. Nově byla nastavena hodnota zboží prodaného osobám nepovinným k dani na 10.000 EUR. Při překročení uvedené hranice je prodávající povinen odvádět DPH ve státě EU, do kterého bylo zboží zasláno.

Aby se prodejci nemuseli registrovat v jednotlivých členských státech a podávat v nich daňová přiznání, byl pro tyto účely rozšířen zvláštní režim jednoho správního místa, tzv. One Shop Stop. Tento režim je pro osoby povinné k dani dobrovolný a funguje v praxi tak, že daň, která má být odvedena v jednotlivých členských státech, bude vykazována a odvedena českému správci daně, který ji následně rozdistribuuje do států, kterým náleží.

V případě zvláštního režimu jednoho správního místa je místně příslušným Finanční úřad pro Jihomoravský kraj, a to i v případě plátců, kteří jsou registrováni u Specializovaného finančního úřadu. Plátci či identifikované osoby mohou podat přihlášku k registraci do zvláštního režimu jednoho správního místa pouze elektronicky. Na základě této přihlášky přidělí správce daně žadateli přístupové údaje.

Daňová přiznání se podávají čtvrtletně a daň je hrazena v EUR. Registrace do zvláštního režimu je umožněna již od 1. 4. 2021.

Newsletter - Buďte v obraze

Doručíme přímo na Váš e-mail

CAPTCHA
Opište obrázek pro kontrolu proti spamu.
Kontrola proti spamu a robotům.
© Schaffer & Partner 2022 | Created by: drualas.cz