Jaká daňová přiznání je nutno podat do konce ledna

4. 1. 2023
Jaká daňová přiznání je nutno podat do konce ledna

Daň z nemovitých věcí

Do úterý 31. ledna 2023 je nutno podat daňové přiznání k dani z nemovitých věcí na rok 2023, které zobrazuje skutečný stav k 1. lednu 2023. Daňové přiznání je povinen podat poplatník, u něhož v průběhu roku 2022 došlo ke změně v rozsahu nebo charakteru nemovitých věcí (koupě, prodej, přístavba, kolaudace, vydání stavebního povolení aj.) Daňové přiznání může být podáno buď v plném rozsahu nebo formou dílčího daňového přiznání.

Na stránkách finanční správy naleznete podrobný návod, jak postupovat při vyplňování daňového přiznání přes portál www.mojedane.cz a to především proto, že z technických důvodů není možné podat dílčí daňové přiznání elektronicky.

https://www.financnisprava.cz/cs/dane/dane/dan-z-nemovitych-veci/informace-stanoviska-a-sdeleni/2022/informace-pro-poplatniky-kteri-chteji

Silniční daň

Jak jsme Vás již během loňského roku informovali, došlo v roce 2022 k novele zákona o dani silniční a s ní jak k prominutí záloh, tak i ke značnému snížení počtu vozidel, kterých se silniční daň týká (např. dani silniční již nepodléhají osobní automobily). Avšak pokud se Vás silniční daň týká, je nutno podat daňové přiznání také do úterý 31. ledna 2023 a to zpětně za rok 2022. Ke stejnému datu je nutno vzniklou daňovou povinnost uhradit.

Bližší informace k podání daňového přiznání naleznete na webu finanční správy včetně odkazu na k podání elektronického přiznání.

S podáním obou přiznání Vám v případě zájmu rádi pomůžeme.

Potřebujete poradit?

Jsme tu pro Vás a rádi Vám na základě bližších informací a podkladů poradíme. Pro domluvení nezávazné konzultační schůzky nás neváhejte kontaktovat.


Dáváme srozumitelné odpovědi

V naší komunikaci s klienty se neschováváme za dlouhé citace zákonů, ale dáme jasnou a srozumitelnou odpověď.

Přemýšlíme s Vámi

Konkrétní problém vždy řešíme s ohledem na celkovou potřebu klienta, nevytrháváme naše doporučení z kontextu.

Newsletter - Buďte v obraze

Doručíme přímo na Váš e-mail

CAPTCHA
Opište obrázek pro kontrolu proti spamu.
Kontrola proti spamu a robotům.
© Schaffer & Partner 2023 | Created by: drualas.cz
Move up